Şifalı Dualar, Hayırlı Dualar, Hikmetli Dualar Dini Sözler
duygusal sözler ana sayfası
ana sayfa en duygusal sözler

Kategoriler
Ana sayfa İmkansız Aşk sözleri Karşılıksız aşk sözleri İyiki varsın sözleri İlk Tanışma Sözleri Platonik Aşk Sözleri Aşk Acısı Sözleri Aşk Sözleri Ağlatan Sözler En Duygusal Sözler Övgü sözleri Sinsilikle İlgili sözler Hüzünlü Sözler Sevgiliye İçten sözler İyi Akşamlar Mesajları Güldüren Sözler İstanbul sözleri Skype için sözler Kızlar için Sözler İhanet sözleri Giderli Sözler Baba Sözler Cezbedici Sözler Dertli Sözler Af Dileme Sözleri Duygulu Sözler Kapak Laflar En Ağır Laflar Çıkma Teklifi Sözleri Güzel Sözler Teşekkür etme sözleri Dostluk Sözleri İltifat Sözleri Seni Seviyorum Ağır Sözler Sevenler İçin Sözler Aşık Edici Sözler Doğum Günü Sözleri Damar Sözler Romantik Sözler Acı Sözler Twitter Sözleri WhatSapp Sözleri Facebook Sözleri Manyak Sözler Can Yakan Sözler Can Acıtan Sözler Özlü Sözler Etkileyici Sözler Anlamlı Sözler Manalı Sözler Sevgi Sözleri Veda Etme Sözleri Güzel Laflar Popüler Sözler Sevgiliye Sözler Şirin Sözler Efkarlı Sözler
Spor Sözleri
Trabzonspor Sözleri Beşiktaş Sözleri Fenerbahçe Sözleri Galatasaray Sözleri
Özel Sözler
Eskimeyen sözler Ramazan Sözleri Kadir Gecesi Mesajları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sokak sözleri Cezaevi Sözleri 23 Nisan Sözleri Şehit Sözleri Darbe Karşıtı Sözler Türklük Sözleri Tayyip Erdoğan Sözleri Davetiye Sözleri 10 Kasım Sözleri İlk Tanışma Sözleri Evlilik Teklifi Sözleri Evlilik Sözleri Cuma Mesajları 1 Mayıs İşçi Bayramı Berat Gecesi Mesajı
Şifalı Dualar

Şifalı Dualar

Sayfada; Dini Sözler kategorisi altında Şifalı Dualar 2018 yer almaktadır.

- Kalp Darlığı İçin:
Kalp darlığında olan, sabah namazının sünnetinden sonra 40 defa
“Ya Hayyu Ya Kayyum La İlahe İlla Ente” okusun..

- Su İçerken:
Suyu Besmele ile üç nefeste içmeli, her nefeste ağzını bardaktan çekmelidir. Peygamber efendimiz de böyle yaparlardı. Birinci nefeste Rabbine, verdiği ni’met sebebiyle şükretmeli, ikinci nefeste, kendisine ortak olmaması için Allahü teala’ya şeytandan sığınmalı, üçüncü nefeste içtiği suyun şifa olması için Allahü teala’ya niyazda bulunmalıdır..

- Zor durumda kalınca: “116 kere Ya Kaviyy” okunulur..

- Dert ve Beladan Kurtulmak:
Bismillahırrahmanirrahim ve la-havle ve la-kuvvete illa billahil’ aliyyil’azim. (24) Duası da, ruhi hastalıklar ve bütün hastalıklar için okunur. Dertlerden kurtulmak için ve mürada kavuşmak için beşyüz kere okunur. Evvelinde ve ahirinde yüzer def’a salevat-i şerife okuyup dua etmelidir. Ayrıca şu dua da okunmalıdır. Ya Allahü bıketehassantu ve biabdike ve resûlike seyyidine Muhammedin sallallahü teala aleyhi ve sellem estecertu..

- Büyüden Korunmak İçin Dua:
Bir miktar suya Ayet-el kürsi, İhlas ve Muavvizeteyn [Nas ve Felak]
surelerini okumalıdır! Büyü yapılan kimse bundan üç yudum içmeli,
kalan su ile gusledilmelidir!

- Hapşurunca: “Elhamdulillah” demeli, bunu duyan müslüman da, “Yerhamukellah” yani (Allah sana rahmet etsin.) demelidir! Üçüncü biri varsa “Yehdina ve yehdikumullah” demelidir! Üçüncü bir kimse yoksa, aksıran cevap olarak aynı şeyi söylemelidir! Hadis-i şerifte buyuruldu ki: “Hapşurunca “Elhamdulillah” diyen göz ağrısı görmez.” “Hapşurunca Elhamdulillah diyeni, 70 türlü beladan korunur.”

- Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Dua:
Resûlullah Efendimiz, düşmandan çekindigi zaman:
“Allahümme inna nec’alüke fi nuhûrihim ve ne’ûzü bike min surûrihim” derdi.

- Çocuk konuşmaya başlayınca:
En önce “La ilahe illallah” kelimesi ona öğretilir. Bu yedi defa ona telkin edilir. Sonra ona: “Fe te’alallahül melikül hakku la ilahe illa hüve Rabbül arsil kerim” (72) ayeti telkin edilir. Sonra ayet-el kürsi’yi ve Hasr sûresinin sonu olan Hüvallahüllezi’yi okuyup öğretir. Düzgün konuşması, kekemelikten kurtulması için “rabbisrahli sadri veyesirli emri vah’ül ukdeten min lisani yefkahü kavli” ayetini okumalıdır. (72)

- Şifa İçin:
- Şifa niyetine hergün 131 kere “Ya selam” okunur.
- Hasta üstüne “Ya Hayy” esması 180 kere okunur.
- Hastalara 7 gün 7 defa “Ya Muhyi” okunur.
- Şifa için “Ya Selam” Hastaya 160 kere “Ya Selam”
esması okunursa Allahın izniyle iyileşir.
- Şifa için “Ya Allah” Her hangi bir hastalığın şifası için
200 kere “Ya Allah” zikredilir.
sende söz gönder


Benzer İçerikler


Arefe Günü

Arefe Günü Yapılması Gerekenler. 1. Arefe günü sabah namazının …

cizgi
Mevlana sözleri

Hz. Mevlana’nın sözleri; geleceğe ışık tutan Hiç duyulmamış sözleri, …

cizgi
İftar Sözleri

Yep yeni iftar sözleri 2017 En güzel iftar mesajları …

cizgi

Duygularım yazılarda saklı Duygusal Sözler ve şiirler bulunuyor.
Komedi