İftar duası, en güzel iftar duaları, iftardan önce okunacak dualar, iftar sonrası edilecek dualar
duygusal sözler ana sayfası
ana sayfa en duygusal sözler

Kategoriler
Ana sayfa İmkansız Aşk sözleri Karşılıksız aşk sözleri İyiki varsın sözleri İlk Tanışma Sözleri Platonik Aşk Sözleri Aşk Acısı Sözleri Aşk Sözleri Ağlatan Sözler En Duygusal Sözler Övgü sözleri Sinsilikle İlgili sözler Hüzünlü Sözler Sevgiliye İçten sözler İyi Akşamlar Mesajları Güldüren Sözler İstanbul sözleri Skype için sözler Kızlar için Sözler İhanet sözleri Giderli Sözler Baba Sözler Cezbedici Sözler Dertli Sözler Af Dileme Sözleri Duygulu Sözler Kapak Laflar En Ağır Laflar Çıkma Teklifi Sözleri Güzel Sözler Teşekkür etme sözleri Dostluk Sözleri İltifat Sözleri Seni Seviyorum Ağır Sözler Sevenler İçin Sözler Aşık Edici Sözler Doğum Günü Sözleri Damar Sözler Romantik Sözler Acı Sözler Twitter Sözleri WhatSapp Sözleri Facebook Sözleri Manyak Sözler Can Yakan Sözler Can Acıtan Sözler Özlü Sözler Etkileyici Sözler Anlamlı Sözler Manalı Sözler Sevgi Sözleri Veda Etme Sözleri Güzel Laflar Popüler Sözler Sevgiliye Sözler Şirin Sözler Efkarlı Sözler
Spor Sözleri
Trabzonspor Sözleri Beşiktaş Sözleri Fenerbahçe Sözleri Galatasaray Sözleri
Özel Sözler
Eskimeyen sözler Ramazan Sözleri Kadir Gecesi Mesajları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sokak sözleri Cezaevi Sözleri 23 Nisan Sözleri Şehit Sözleri Darbe Karşıtı Sözler Türklük Sözleri Tayyip Erdoğan Sözleri Davetiye Sözleri 10 Kasım Sözleri İlk Tanışma Sözleri Evlilik Teklifi Sözleri Evlilik Sözleri Cuma Mesajları 1 Mayıs İşçi Bayramı Berat Gecesi Mesajı
İftar Duaları

İftar Duaları

Sayfada; Dini Sözler kategorisi altında İftar Duaları 2018 yer almaktadır.

İftar saatinde edilecek dualar, en güzel iftar duaları ramazan duası bereket duaları iftardan önce ve sonra okunacak dua sözleri buyrunuz..

İFTAR’DA VE İFTARDAN SONRA OKUNACAK DUALAR

Bismillahi vel hamdü lillahi, allahümme leke sumtü ve ala rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhaneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.

Manası: Allahım! Seηiη içiη oruç tuttum, Seηiη içiη rızkıηla orucumu açtım. αηcak Sαηa tevekkül ettim. Seηi hamdiηle tesbih ederim. Allah ım Beηdeη kabul buyur. Çüηkü Seη işiteη ve bileηsiη.

İftar zamanında oruçlunun reddedilmeyecek duası vardır. Abdullah b. Amr der ki:

“Allah Resulü (s.a.v) iftar ettiğinde şöyle dua ederdi:

“Allahümme inni es elüke bi rahmetikellti vesiat külle şey in en tağfirali.

Manası: “ Allah ım! Her şeyi kuşatan rahmetinle beni bağışlamanı dilerim.”

Efendimiz (s.a.v) bir kavmin yanında iftar ettiği zaman şöyle dua ederdi:

“Oruç tutanlar yanınızda iftar etsin, melekler de sizin için istiğfar getirsinler.”

İFTAR DUALARI ( Mübarek Günve Gecelerde Yapılacak ibadetler ve okunacak dualar – Yusuf TAVASLI )

İFTAR SOFRASINDA DUA

“Allahümme, ya vasial mağfireti! İğfirli, veli valideyye ve lil mü minine yevme yekûmül hisab birahmetike ya erhamer rahimin.”

Manası:

“Ey bağışlaması bol olan Allah ım. Beni, anamı babamı ve bütün iman edenleri kıyamet günü, hesap gününde mağfiret buyur.(günahlarımızı bağışla).”

İftar sofrasında oturmuş, iftar saatini beklerken, devamlı bu duayı okuruz. En az üç kere, ençoğu ise yüz kere tesbihleyip çekebiliriz.

Bu duanın ma nasından da anlaşıldığı gibi bu duayı okumak çok faydalıdır. Bu dua istiğfardır.

Kişi şu gelen duayı da çok okumalıdır. Ma nasını da aklına almalıdır. Yüce Rabbimizin her şeyi kuşatan o geniş rahmet ve merhametinin sebep ve vesile kılarak istemesini bilmek, kişiyi yüce mertebelere ermeyi nasip eder.

“Allahümme inni es elüke birahmetikelleti vesiat külle şey in entağfira li”

Manası: Allah ım! Her şeyi kuşatan her şeyi içine alan o geniş rahmetinle beni bağışlamanı diliyor ve benim günahlarımı, hata ve kusurlarımı affetmeni istiyorum.

Bir de iftar edince orucumuzu açınca Allah a şükür duasi ederiz. O dua şudur.

IFTAR EDILINCE DUA

Allahümme leke sumtü ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü e ala rizkike eftartü. Ve savmel gadi min şehr-i Ramazane neveytü fagfirli ma kaddemtü ve ma ahhartü.

Manasi:

Allahım, senin rızαn için oruç tuttum, sαna inαndım, sαna güvendim, senin rızkınla orucumu açıyorum. Ramazαn-ı Şerifin yarınki günü orucuna da niyyet ettim. benim geçmiş ve gelecek günahlarımı yarlığa (bağışla) demektir.

Allah, cümlemizin tuttuğu oruç ibadetlerimizi kabul buyursun. amin!.

Cenab-ı Hak, oruç ibadetiyle nefisleri terbiye olan kullarından eylesin!

TÜRKÇE DUA

Ya Rab! αncak sαna kulluk ederiz. Ya Rab! Bütün İbadetlerimizde αncak senden yardım isteriz. Bütün hayırlı işlerimizde senin lütfunu bekleriz. Lûtfeyle, bize yardımını esirgeme Ya Rabbi! Mübarek Ramazαnda mağfiretine eren, kullαrının içine bizleri de girmek nasib eyle Ya Rabbi!

İFTAR DUALARI ( Pamuk Yayınları Üç Aylar Hikmet ve Faziletleri – ARİF PAMUK )
sende söz gönder


sizden gelen sözler

Yazan: eray 30 - Mart - 2017 Saat: 11:49

Yüce Allah dualarınızı kabul orucunuzu nurlu eylesin kardeşler.. net bir ramazan ayındayızBenzer İçerikler


Arefe Günü Yapılması Gerekenler. 1. Arefe günü sabah namazının …

cizgi

Bize yaratan herşeyin Rabbi yüce Allaha sonsuz Hamd olsun! …

cizgi

Müslümanlara islami sözler sayfası olup çok güzel islami mesajlar, …

cizgi

Duygularım yazılarda saklı Duygusal Sözler ve şiirler bulunuyor.
Komedi